ДНЗ "Полонський АЦПО"


РЕФЕРАТ

на тему: 

"Вплив шкідливих звичок: куріння, алкоголізм, наркоманія на організм людини"
викладач хімії, біології:

Жмак А.А.


2022
План

Вступ

1. Шкідливість куріння

2. Алкоголь і алкоголізм, їх шкідливий вплив

3. Проблема наркоманії

Список використаної літератури


 Вступ


Сучасний світ постійно стикається з проблемою шкідливих звичок, таких як куріння, алкоголізм і наркоманія, які мають негативний вплив на здоров'я людини. Ці звички становлять серйозну загрозу для фізичного і психічного здоров'я, а також суспільства в цілому. У цьому рефераті розглянемо вплив куріння, алкоголізму і наркоманії на організм людини та шляхи подолання цих проблем.


Вплив куріння


Куріння тютюну є однією з найпоширеніших шкідливих звичок у світі. Під час куріння утворюється багато отруйних речовин, включаючи нікотин, тар і смолу. Ці речовини викликають ураження легенів, що призводить до таких захворювань, як хронічний обструктивний захворювання легень (ХОЗЛ), рак легень і серцево-судинні захворювання. Крім того, куріння також може призводити до проблем з репродуктивною системою та впливати на розвиток плоду під час вагітності.


 Вплив алкоголізму


Алкоголізм - це хронічна залежність від алкоголю, яка має серйозний вплив на фізичне і психічне здоров'я. Перевищення допустимої кількості алкоголю може призвести до ураження печінки, нирок, серця, мозку і інших органів. Алкоголізм також може спричинити розвиток психічних розладів, таких як депресія, тривожність і психози. Крім того, алкогольні напої можуть викликати аварії на дорозі та інші небезпечні ситуації.


 Вплив наркоманії


Наркоманія - це хвороба, яка полягає в патологічній залежності від наркотиків. Наркотики можуть призводити до різних наслідків для організму, включаючи порушення роботи нервової системи, зниження імунітету, втрату пам'яті і концентрації, розвиток психічних розладів та смерть від передозування. Крім того, наркоманія часто призводить до соціального відчуження, втрати роботи, розпаду сім'ї і проблем з законом.


Шляхи подолання проблеми


Для подолання проблеми шкідливих звичок потрібно комплексний підхід. Серед можливих заходів варто виділити освітні програми про шкідливість цих звичок, підтримку від родини та друзів, медичну допомогу, психологічну підтримку та соціальну реабілітацію. Також важливо вживати заходи щодо зменшення доступу до алкоголю та наркотиків, а також заборонити рекламу цих шкідливих речовин.


1. Шкідливість куріння 

Шкідливість куріння - це серйозна проблема, яка має великий вплив на здоров'я людини і суспільство в цілому. Куріння тютюну містить понад 7000 хімічних речовин, з яких понад 250 є шкідливими, а понад 70 - канцерогенними. Основні компоненти диму тютюну, такі як нікотин, тар та смола, мають негативний вплив на органи та системи організму.


1. Вплив на дихальну систему:

   - Куріння спричиняє ураження дихальних шляхів та легень. Смола, що міститься в диму тютюну, осідає в дихальних шляхах, що може призвести до хронічного бронхіту, емфіземи та раку легень.

   - Нікотин викликає судинний спазм, що призводить до скорочення дихальних шляхів та утруднює дихання.
2. Вплив на серцево-судинну систему:

   - Куріння підвищує ризик розвитку серцевих захворювань, таких як інфаркт міокарда, гіпертонія та атеросклероз.

   - Нікотин підвищує артеріальний тиск та збільшує навантаження на серце, що може призвести до серцевої недостатності та інших серйозних ускладнень.3. Вплив на репродуктивну систему:

   - Куріння може призвести до порушень функції репродуктивної системи як у чоловіків, так і у жінок. У чоловіків це може призвести до порушення функції сперматогенезу та розвитку еректильної дисфункції, у жінок - до порушень менструального циклу та неплідності.


4. Вплив на загальний стан здоров'я:

   - Куріння підвищує ризик розвитку різних видів раку, включаючи рак легень, горла, ротової порожнини, стравоходу, сечового міхура та інших органів.

   - Куріння також погіршує стан шкіри, зубів та волосся, сприяючи ранньому старінню.Загальносуспільна свідомість про шкідливість куріння важлива для зменшення поширення цієї шкідливої звички та покращення загального стану здоров'я суспільства. Профілактичні заходи, які спрямовані на усвідомлення наслідків куріння на людський організм.

2. Алкоголь і алкоголізм, їх шкідливий вплив

Алкоголь та алкоголізм є серйозною проблемою для суспільства, оскільки вони мають значний негативний вплив на здоров'я та життя людей. Ось деякі аспекти їхньої шкідливості:


1. Фізіологічні наслідки вживання алкоголю:

   - Алкоголь впливає на роботу нервової системи, призводячи до змін у мисленні, мові та координації рухів.

   - Великі дози алкоголю можуть призвести до отруєння, що проявляється як погіршення свідомості, нудота, рвота та інші симптоми.


2. Серцево-судинні проблеми:

   - Часте вживання алкоголю може призвести до підвищення артеріального тиску, аритмій та інших серцево-судинних захворювань.

   - Алкоголь сприяє розвитку атеросклерозу та збільшує ризик інфаркту міокарда та інсульту.


3. Порушення функції печінки:

   - Часте вживання алкоголю може призвести до цирозу печінки, жирової дистрофії та інших захворювань печінки.

   - Алкоголь впливає на обмін речовин в печінці, що може призвести до порушень її функції та розвитку хронічних захворювань.4. Психічні та соціальні проблеми:

   - Алкоголь може призвести до розвитку психічних розладів, таких як депресія, тривожність та психози.

   - Вживання алкоголю може призвести до конфліктів у сім'ї та на роботі, а також до проблем зі шкільними та соціальними відносинами.5. Алкоголізм:

   - Алкоголізм - це хронічна залежність від алкоголю, що призводить до фізіологічних, психічних та соціальних проблем.

   - Люди, які страждають від алкоголізму, мають нездоланну потребу у вживанні алкоголю, не здатні контролювати своє споживання та можуть відчувати відмовку, якщо вони не отримують достатньо алкоголю.


Шкідливий вплив алкоголю та алкоголізму є серйозною проблемою, яка потребує комплексного підходу до профілактики та лікування. Ефективні заходи мають включати освітні кампанії, доступ до медичної допомоги та психологічну підтримку для тих, хто страждає від залежності.3. Проблема наркоманії

Проблема наркоманії є однією з найбільш серйозних та складних проблем сучасного суспільства. Вона створює великі виклики для громадського здоров'я, безпеки, економіки та міжособистісних відносин. Ось деякі аспекти проблеми наркоманії:


1. Фізіологічні наслідки:

   - Наркотики впливають на роботу нервової системи, призводячи до змін у сприйнятті, настрої, апетиті та сні.

   - Багато наркотиків можуть спричиняти тяжкі фізичні залежності, що виявляються в сильних відмовках при спробі припинити вживання.2. Психічні та поведінкові наслідки:

   - Наркотики можуть викликати різні психічні розлади, включаючи депресію, тривожність, психози та схизофренію.

   - Люди, які вживають наркотики, часто стають агресивними, непослухняними та ризикованими у своїх діях, що може призвести до конфліктів та кримінальної діяльності.3. Соціальні наслідки:

   - Наркоманія призводить до руйнування сімей, розриву міжособистісних відносин та соціальної ізоляції.

   - Вона також може мати негативний вплив на економіку через втрату продуктивності праці, збільшення витрат на медичне обслуговування та соціальну допомогу.


4. Правові наслідки:

   - Багато наркотиків є незаконними, тому вживання та збут їх можуть призвести до правових проблем, включаючи арешти, судові справи та покарання.

   - Нарко - торгівля також може сприяти розвитку кримінальних угрупувань та збільшенню рівня злочинності.5. Проблеми здоров'я нації:

   - Наркоманія створює значні виклики для громадського здоров'я через збільшення ризику передачі інфекційних захворювань, таких як ВІЛ / СНІД та гепатит, через спільне вживання виробів для впалювання та вживання наркотиків.Вирішення проблеми наркоманії вимагає комплексного підходу, включаючи профілактичні заходи, лікування залежності, реабілітацію, підтримку соціальної та економічної реінтеграції, а також правові заходи для боротьби з торгівлею наркотиками.
Список використаної літератури:

1. Валеологія. Підручник. - К., 2001.

2. Довголіття і здоровий спосіб життя. - Харків, 1993

3. Основи здорового способу життя. - К., 2000.

4. Тютюнопаління до народження: проблеми і наслідк

ей до наркотиків, а також ґрунтом для молоді до

и. - К., 1998.

5. Основи валеології. - К., 2000. 


Немає коментарів:

Дописати коментар